Погода цієї зими, як відмічають метеорологи, стала найтеплішою за останні 140 років, тому можна очікувати, що агросезон принесе нам багато несподіванок, адже у сучасних агрономів та агроспеціалістів (консультантів) немає досвіду роботи в таких кліматичних умовах.
Ми і самі не знаємо усіх сюрпризів, що на нас чекають, але в одному впевнені і вважаємо за необхідне з вами це обговорити.
На початку сезону ґрунтам необхідні натуральні добрива та азот.
Натуральні добрива – це природна основа для комплексного підживлення грунту та гармонійного розвитку рослин.
Азот – один із головних макроелементів, що забезпечує ріст і розвиток рослин, а також синтез білків.
Більшість українських ґрунтів мають дуже низьку, низьку і, тільки невелика кількість площ, середню забезпеченість азотом; це пов’язано з вирощуванням культур, які виносять для формування свого врожаю велику кількість цього елемента та недостатнім використанням добрив, особливо органічних.
Крім того, азот – є найбільш рухомим поживним елементом у ґрунті, оскільки в наслідок процесів мінералізації та нітрифікації він може вимиватися у нижні шари ґрунту або вивітрюватися у вигляді газоподібних сполук.
Березневі дослідження ґрунту, зокрема у Київській та Харківській областях, про які ми сповіщенні, свідчать, що ґрунти втратили велику частку азоту внаслідок вищеописаних кліматичних процесів. Крім того, на легких ґрунтах (піщаних і глинисто-піщаних) втрати будуть найбільшими.
Саме тому дбайливому землеробу необхідно рано навесні провести підживлення озимих культур та багаторічних рослин натуральними (органічними) добривами, наприклад, такими як наше «Гуміно де галліна», оскільки у цих добривах міститься високий вміст азоту, а також важливі інші макро- і мікроелемени, фітогормони, вітаміни, які так необхідні для здорового росту і розвитку рослин та збереження родючості ґрунтів.