UA  EN

Органічні добрива “Gumino de Gallina”: Турбота про природу!

8 093 046 80 68

m
органічне добриво для троянд

Ніхто не буде сперечатися, що троянда – це королева квітів у наших садах. Адже вона зацвітає наприкінці травня – початку червня та цвіте до самих морозів. А для того, щоб цвіт був рясний та гарний, їх потрібно постійно підживлювати. Нехтувати цим заходом влітку ніяк не можна.

Для нормального росту і розвитку для троянд потрібні не тільки макроелементи (азот, фосфор, калій), а також мезо- (кальцій, магній, залізо, сірка) та мікроелементи (бор, марганець, кобальт, цинк, молібден та ін.). Азот сприятливо впливає на ріст і розвиток пагонів, закладання бутонів. Фосфор відповідає за наростання кореневої системи, а також він потрібен для гарного і пишного цвітіння. Калій впливає на стійкість рослин до засухи, низьких або високих температур, до хвороб, дозволяє рослинам економніше використовувати воду, посилює переміщення інших поживних речовин від кореня та наземних органів. Кальцій попереджує передчасне старіння клітин в організмі. Магній має позитивний вплив на транспортування фосфору по рослині, а також його засвоюваність. Залізо, у першу чергу, впливає на утворення хлорофілу. Тобто цей елемент необхідний для попередження такого захворювання як хлороз (пожовтіння або інша зміна забарвлення листя, яке викликане порушенням утворення хлорофілу і зниженням фотосинтезу). Інші мезо- і мікроелементи беруть участь в обмінних реакціях у клітинах рослин, у процесах фотосинтезу, у білковому обміні, сприяють утворенню хлорофілу, амінокислот, вітамінів, накопиченню цукрів тощо.

Підживлення проводять органічними або органо-мінеральними добривами. Добрива можна вносити як коренево, так і позакоренево (обприскування добривами по листу). Основні органічні добрива, які застосовують для підживлення троянд:

1. Курячий послід, у склад якого входить велика кількість макро-, мезо- і мікроелементів. Вносять його тільки у рідкому вигляді. Якщо немає курячого посліду або немає часу робити рідкі добрива, доцільно застосувати для підживлення натуральне (органічне) добриво «Гуміно де галліна». Основу добрива складають органічні і мінеральні компоненти курячого посліду, що під ферментаційною дією корисних мікроорганізмів були збагачені вітамінами та мікроелементами, необхідними для активного здорового росту і розвитку рослин.
2. Перепрілий гній свійських тварин.
3. Торф з реакцією ґрунтового розчину рН від 5,5 до 7,0.
4. Дозрілий компост.
5. Трав’яні водні настої, які виготовлені з бур’янів та додаванням невеликої кількості курячого посліду.

Органічні добрива краще засвоюються рослинами, а точніше поживні речовини, які знаходяться у їх складі. По друге, такі добрива відновлюють мікрофлору ґрунту. По третє, органічні добрива позитивно впливають на показники родючості ґрунтів.

Важливо! Якщо добрива Ви купуєте, тоді чітко дотримуйтеся інструкції використання.

Влітку, коли активно утворюються бутони, троянди добре підживлювати добривами, які у своєму складі мають азот. У такому випадку цей елемент забезпечить яскравість квітів і довге цвітіння. Підживлення здійснюють кожні 2 тижні. Хорошим доповненням буде також проведення позакореневого підживлення. Наприкінці літа підживлення азотними добривами припиняють, для того щоб не спровокувати активний ріст і розвиток молодих пагонів. З кінця літа вносять уже добрива, які мають у своєму складі більшу частину фосфору та калію, які сприяють визріванню старших пагонів до початку зими.

Важливо! Не забувайте між підживленнями поливати кущі троянд простою водою.

Якщо протягом всього сезону гарно і пишно цвіли, не було відмічено ніяких відхилень в рості і розвитку кущів, значить троянди отримали достатню кількість поживних речовин.