UA  EN

Органічні добрива “Gumino de Gallina”: Турбота про природу!

8 093 046 80 68

m

У останній місяць зими городники та садівники уже починають готуватися до весняного сезону – закуповують насіння, добрива та засоби захисту рослин, обирають місця, де будуть закуповувати саджанці плодових та ягідних культур, а також комплектуючі матеріали для крапельного зрошення. Але ще й на земельній ділянці у лютому вистачає роботи.

Якщо Ви маєте телицю, яка накрита плівкою, склом або полікарбонатом, у лютому потрібно про неї подбати. Річ у тому, що взимку у закритій теплиці ґрунт сильно висихає і тому стає погано проникним для води і повітря. А це у подальшому відображається на майбутньому врожаї овочів. Цього року у більшості регіонів зима дуже сніжна, тому обов’язково нанесіть у теплицю побільше снігу, ретельно вкриваючи усі ділянки. У лютому ґрунт у теплиці достатньо промерзлий, більшість шкідників і збудників хвороб загинули. Сніговий покрив не буде заважати подальшому промерзанню, а разом буде сприяти збереженню вологи і структури ґрунту.

До відома: снігову вологу не можна замінити навіть рясними поливами.

Багато досвідчених садівників рекомендують постійно підгортати сніг (після кожного снігопаду) до штамбів плодових дерев, щоб попередити підмерзання коренів та забезпечити дерева запасами вологи навесні.

Однак спеціалісти до утрамбовування снігу відносяться неоднозначно: з однієї сторони, промерзлий сніговий покрив – це непоборна перешкода для гризунів, а з іншої – такий покрив довше тане навесні, затримуючи пробудження коренів. При цьому крона дерева уже «прокидається», а корені ще у стані спокою. Проте даний захід дозволяє затримати початок вегетаційного періоду культури і трішки здвинути строки її цвітіння, що інколи допомагає деревам перенести без втрат весняні приморозки.

Якщо Ви хочете накопичити побільше снігу навколо дерев без додаткового підгортання і утрамбовування, обкладіть стовбури плодових дерев дошками, гілками, іншими матеріалами, які його затримають. Для цієї ж мети споруджують на ділянці снігові вали, розкладають гілки і ставлять щити.

У кінці лютого, коли минають сильні перепади температур приступають до обрізки саду. Звичайно, у південних регіонах обрізку починають раніше, а у північних – пізніше. У лютому можуть бути ще снігові замети, які заважатимуть переміщуватися з драбиною від дерева до дерева. Або під час танення снігу потрібно чекати підсихання ґрунту. Тому терміни обрізування досить малі, адже правильна та своєчасна обрізка – необхідна умова високої врожайності та якості плодових культур. Також у цей період проводять обрізування ягідників.

Багато садівників радять наприкінці зими чи ранньою весною обробити кущі смородини, порічок та аґрусу гарячою водою. З якою метою це радять? На гілках ягідників зимують спори таких грибкових хвороб, як борошниста роса, личинки попелиці та вогнівки, а у бруньках – кліщі. Якщо зима морозна – частина з них вимерзає. Тому обробіток гарячою водою у теплі зими, майже окропом, дозволяє додатково вберегти рослини від хвороб та шкідників. Виконують цей агрозахід тоді, коли бруньки починають реагувати на потепління зміною кольору, але не почали розпускатися. Це може бути навіть у період, коли ще лежить сніг, зазвичай середина лютого – початок березня.

Багато спеціалістів негативно відносяться до цього агрозаходу, оскільки кажуть, що це малоефективно. Особливо важко боротися з бруньковим кліщем, оскільки на кущах він може загинути від тривалої дії температури в районі +50 °С протягом 5-7 хв. Проте поки гаряча вода долетить до бруньки, вона як раз буде мати цю температуру, однак витримати 5-7 хв. таку температуру на бруньці неможливо. Вони рекомендують обробити ягідники відповідними засобами захисту рослин. А профілактичні заходи попередження ураження – підбір стійких сортів, розріджені посадки, мульчування та полив.