UA  EN

Органічні добрива “Gumino de Gallina”: Турбота про природу!

8 093 046 80 68

m

В цьому році ми заклали дуже цікавий експеримент з вирощування лохини сорту Блюкроп з підживленням її органічним добривом “Гуміно де галліна”. Чому цікавий? Тому що більшість інтернет-простору вважає, що органічні добрива можуть нашкодити лохині.

Експеримент був закладений на площах, що належать компанії ТОВ “Агро Юкрейн” (Київська область).
Для експерименту було виділено ділянку загальною площею 1,92 га, де вносилось рідке органічне добриво “Гуміно де галліна”. Загалом під експеримент було залучено 10 рядків насаджень (за схемою: рядок через п’ять) з загальною кількістю 1 240 кущів. Добриво вносилося ручним методом у прикореневу зону куща лохини як елемент додаткового живлення. Розрахункова кількість внесень – чотири рази у фази: початок цвітіння, кінець цвітіння, налив плодів, початок дозрівання. Разове внесення складало – 4,34 літра концентрату з розрахунку 21 л / га.

Після закінчення збору ягід лохини була підрахована її загальна урожайність, а також урожайність з куща. Так, загальна урожайність ягід сорту Блюкроп склала 2,98 кг/куща. На дослідних кущах даного сорту урожайність була вищою на 170 гр., що становить 5,7% загальної урожайності.
Простий підрахунок показує, що прибавка врожайності з експериментальних рядків склала 210 кг (0.17 х 1240), що за ціною  (серпень – вересень 2021 р.) може дорівнювати 23 тис.грн.
А вартість добрива, витраченого на експеримент, складала всього 1,7 тис.грн.
Тобто фінансовий прибуток при використання нашого добрива на лохині більший за витрати в 13,5 разів.

Коментуючи результати досліджень, виконавчий директор ТОВ «Агро-Юкрейн» Рожко Валентин зазначив, що ефективність дії добрива “Гуміно де галліна” він давно відмічає на таких ягідних культурах, як суниця і малина, оскільки вже не перший сезон використовує їх у якості додаткових добрив у своїй технологічній карті добрив. Проте, лохина високоросла, як культура довговічна, має особливості  у технології вирощування і робити висновки щодо результатів досліджень з даною культурою було б більш доречним, провівши спостереження упродовж трьох-п’яти років.
Відмітив позитив від даних досліджень, ми впевнені у необхідності їх продовження у наступному році.

Ми дуже вдячні фермерському господарству “Агро-Юкрейн” та особисто Валентину Рожко за довіру та багаторічну співпрацю!