Новини

Дослідження сумісності Гуміно з Bacillus subtilis

Один з основних напрямків роботи нашої компанії Інтегро є дослідження використання натуральних добрив в інтенсивному сільському господарстві.

Ці досліди ми проводимо вже п’ять років заради обґрунтування спільноті економічної доцільності переходу агровиробників від суто мінерального живлення рослин до органо-мінерального живлення, як проміжний варіант, і в кінці цього еволюційного шляху – до натурального землеробства заради здоров’я наших дітей та нашої землі.

У агросезоні 2019 року наша компанія разом з “БТУ-ЦЕНТР” провели дослідження на території нашого спільного пертнера кооперативу Агровесна сумісного використання добрива Гуміно де галліна з бактеріями Bacillus subtilis на насадженнях ремонтантної малини сорту «Зюгана» та суниці садової сорту «Мурано». Загальна площа експерименту склала 8 га.

Основна мета дослідження – пошук варіантів комплексного підходу підживлення ягідних культур з одночасним захистом від кореневої гнилі, що притаманна цим культурам.

Дослідження проводилися з першої декади червня по третю декаду вересня. За цей час, зі встановленою періодичністю, відбиралися та досліджувалися зразки ґрунту на агрохімічні показники та мікробіологічні зміни для фітопатологічного моніторингу, а також безпосередній вплив комплексного добрива на рослини малини та суниці.

Експериментне поле було поділенно на 2 ділянки, на яких проводилось кореневе підживлення рослин добривом Гуміно де галліна з додаванням бактерій Bacillius subtilis (дослідна ділянка) та без додавання бактерій (контрольна ділянка).

Результати цього амбіційного експерименту показали, що сумісне використання добрива Гуміно де галліна з бактеріями Bacillus subtilis зменшило розвиток фітопатогенної мікробіоти та покращило розвиток сапрофітної мікрофлори у ґрунті. Що в свою чергу позитивно вплинуло на стан грунту і здоров’я рослин і як результат – на врожайність заради якої ми і працюємо.

Цим дослідом та підходом ми ще раз хочемо довести агроринку, що творчій підхід за підтримки науки може давати гарні результати.